עברתם השתלת שיניים? החלק המסובך מאחוריכם, אבל מעתה תצטרכו לטפל בשתלים בצורה נכונה. החדשות הרעות: חלק מהשתלות השיניים נכשלות לאחר מספר שנים עקב בעיות קליטת ותפקוד השתל; החדשות הטובות: קיימות דרכי טיפול שיסייעו לכם לשמור על השתלים ושיקום השיניים לאורך שנים רבות

שתלים דנטליים משפרים את איכות חייהם של מאות אלפי ישראלים מדי שנה. אותם התקנים דנטליים מחליפים את השיניים הטבעיות ומסייעים להתגבר על אובדן שיניים בקרב צעירים ומבוגרים. מגוון הבעיות האסתטיות והרפואיות הנובעות מהמחסור בשיניים, ביניהן חוסר הנוחות, הקושי בדיבור, באכילה ובחיוך והצטברות החיידקים והנזק לשיניים הסמוכות, נפתרות על ידי ההשתלה.

לפני שאתם מתרגלים מחדש לחיים עם שיניים חזקות ובריאות, חשוב שתדעו שחוזקם של השתלים ועמידותם תלויים גם בטיפול שלכם. אז איך כדאי לטפל בשיניים לאחר ההשתלה? וכל כמה זמן צריך להגיע לביקורת אצל רופא השיניים? והאם החומרים בהם השתמשו לצרכי ההשתלה משפיעים? כל התשובות לפניכם.

תשמרו על קשר: בקרו אצל רופא השיניים

לפני השתלת השיניים נהוג לבקר אצל רופא השיניים לשם התייעצות, הכנת האזור לטיפול ועוד, אבל גם לאחר הטיפול חשוב לחזור ולהגיע לרופא השיניים לשם ביקורת ומעקב. לאחר ההשתלה תאי עצם מתפתחים סביב השתל ומחזקים אותו במקומו, תהליך הדורש השגחה צמודה, לכןרופאי שיניים ממליצים להגיע לביקורת מידי שלושה חודשים בשנה הראשונה לאחר ההשתלה. בביקורים אלו נבדקת יציבות השתל, בריאות הפה באופן כללי וכן נבדק הטיפול הביתי של המטופל בשיניו. רופא השיניים יוכל לסייע לכם, להעניק לכם הנחיות לשמירה על בריאות הפה בהתאם לצרכים המיוחדים שלכם ויבטיח שהשתל נקלט בצורה מוצלחת. במקרים רבים יבחר הרופא לערוך לכם ניקוי אבנית, שיסייע לשמור על בריאות השיניים וישפר את סיכויי ההצלחה של השתלים.

מה יכול להשפיע על סיכויי ההצלחה של השתל?

לא רק הטיפול שלכם בשיניים לאחר ההשתלה משפיע על סיכויי ההצלחה, קיימים גורמים נוספים שמשפיעים על הצלחת השתלות השיניים:

  • הלסת בה בוצעה ההשתלה: השתלות שיניים בלסת התחתונה מצליחות ב-98% מהמקרים בשנה הראשונה, לעומתן ההשתלות בלסת העליונה מצליחות ב-92% מהמקרים.
  • בחירת החומרים ליצירת ההשתלה: החומרים בהם משתמש רופא השיניים שלכם בזמן ההשתלה משפיעים על איכות השתלים והצלחתם. רופאים ברחבי העולם בוחרים במוצרי ביו-אוס וביו-גייד של חברת כצט. מוצרים אלו, מסייעים לבנות שתל חזק ועמיד, ומעודדים גדילה מהירה של כלי הדם לתוך איזור הטיפול, מה שמבטיח שתל חזק עם תחושה טבעית ועמידות לאורך שנים.
  • שטח פני השתל: ככל ששטח פני השתל גדול יותר, כך סיכויי ההצלחה גדלים, לכן רופאים רבים בוחרים בהשתלות עם בסיס בורג, שמגדילות את שטח הפנים ומחזקות את השתל.

הגאדג'טים שישמרו לכם על השיניים

תוכלו להיעזר במגוון מברשות שיניים ועזרים שיסייעו לכם לנקות בכל המקומות הקשים להגעה. בין המוצרים בהם תוכלו להיעזר:

  • מברשת שיניים קטנה שיכולה לסייע בניקיון של בסיס השתל
  • מברשת שיניים דנטלית המותאמת לשימוש לאחר השתלת שיניים
  • מברשת שיניים עם ידית מכופפת שיכולה להקל עליכם בהגעה לבסיסי השתלים ובניקיונם בצורה יסודית
  • חוט דנטלי מיוחד עם ציפוי מוקצף שימושי לניקיון מסביב לחניכיים, לבסיסי השתלים ולשתלים עצמם.

אופן צחצוח השיניים

רופאי שיניים ממליצים לצחצח את השיניים לאחר כל ארוחה, ניקוי יסודי של החניכיים והשיניים ישמור על השתלים שלכם ואף יסייע בתהליך ההחלמה. אופן צחצוח השיניים תלוי בסוג השתלים שיש לכם:

  • שתלים תותבים: לאחר הסרת השיניים התותבות חשוב לצחצח את השיניים מסביב לאזור החניכיים ובסיס התותבות. בנוסף – הקפידו להשתמש בחוט דנטלי באיזור הבסיס.
  • שתלים קבועים: חשוב לצחצח את השיניים בצורה מקיפה ולהגיע גם לאזורים האחוריים ולאיזו הבסיס. השתמשו בחוט דנטלי לניקיון בסיס השתל, מקדימה, מאחור ובצדדים.

תתחילו ליהנות מהשתלים החדשים – מעתה תוכלו לדבר, לחייך ולאכול באופן טבעי ורגיל. רק אל תשכחו לשמור על טיפול נכון, שיבטיח את עמידותם ואת איכות החיים שלכם.