רוב האנשים משקיעים רבות במראה החיצוני: מתאמנים, שומרים על תזונה נכונה, מתאפרים ורוכשים בגדים. אחד מהתחומים שבא לסייע לנו לשמור על מראה אסתטי הוא רפואת השיניים השיקומית. השתלות שיניים הפכו כבר להליך נפוץ ושגרתי, לכן כדאי גם לכם להכיר את הדרך הנוחה ביותר לחיוך מושלם.

כולנו רוצים שיניים לבנות, ישרות ובריאות אבל גם אם נקפיד על צחצוח וטיפול יסודיים, אנחנו עדיין עלולים, בעקבות מחלת חניכיים או פציעה, לאבד את השיניים הטבעיות שלנו. במקרה כזה, השתלת שיניים היא האופציה הטובה, הנוחה והטבעית ביותר.

איבוד שיניים הינה תופעה נפוצה. לרוב היא מקושרת לגיל מבוגר, אך למעשה ניתן לאבד שיניים גם כתוצאה מהזנחה, פציעה, מחלה או חוסר היגיינה. מעבר להשלכות הבריאותיות על מבנה הלסת והחשיפה לזיהומים, לשיניים חסרות יש גם השלכות אסתטיות: אנשים שסובלים מחוסר שיניים נוטים לחייך פחות, הם נראים מבוגרים בכפי גילם, לעיתים צורת הפה או הלסת מתעוותת וכן, הם לרוב חשים מבוכה לאכול בחברה.

כמו כן, חוסר השן גם משפיע על השיניים שבסביבת השן החסרה, ועשוי לגרום להן לנוע לכיוון החלל שהתפנה בפה ובכך לגרום לבעיה אסתטית חמורה יותר. במקרים חריפים, אף תתחיל התפרקות של עצם הלסת שתמכה בשן.

מהם היתרונות האסתטיים של השתלות השיניים?

  • נוחות. מכיוון שהשתלים מתקבעים כחלק מהלסת, הם מאפשרים לכם לבצע פעולות ללא חשש וללא אי נוחות.
  • הופעה משופרת. שיניים מושתלות נראות לבנות יותר, יפות יותר ומאפשרות גם תיקון פגמים קיימים.
  • בריאות טובה יותר של הפה והלסת. מכיוון שהשתלים אינם מעקמים או פוגעים בשיניים הסמוכות, הפה בריא יותר, והיגייני יותר.
  • ביטחון עצמי. השתלים הדנטלים הופכים להיות חלק טבעי מהלסת ומהפה, בניגוד לשיניים תותבות העלולות לזוז או ליפול. יציבות השתלים יעלימו את תחושת חוסר הנוחות והביטחון העצמי יחזור אליכם ובגדול.
  • אכילה ולעיסה בטבעיות. מכיוון שהשתלים חזקים ועמידים יותר, פעולת הלעיסה פשוטה, בטוחה וטבעית יותר.
  • דיבור ברור. כשאתם בטוחים שהשיניים שלכם לא יכולות לזוז, גם הדיבור שלכם יהיה נהיר וברור יותר.
  • מראה טבעי. השתלים נראים ומרגישים ממש כמו שיניים רגילות.
  • עמידות. השתלים הדנטלים מחזיקים מעמד לאורך שנים רבות. בטיפול ותחזוקה נכונים, הם יכולים ללוות אתכם אפילו כל החיים.

כיצד לבצע השתלת שיניים מוצלחת?

השתלת שיניים כוללת מספר שלבים: השלב הראשון הוא הניתוח עצמו, שבמהלכו מוברג לעצם הלסת בורג טיטניום. לאחר הניתוח מתחיל תהליך קליטת השתל בגוף, שבמהלכו גדלה העצם סביב השתל. אם השתל לא נקלט בצורה מיטבית, כלומר – לא נבנתה סביבו שן, יש להוציא את השתלים ולבצע את ניתוח ההשתלה מחדש. לכן, כדי לקבל תוצאות מיטביות יש לבחור ברופא מומחה בהשתלות שיניים ובחומרים איכותיים לבניית העצם, כמו ביו אוס וביו גייד מבית גייסטליך.
ביו-אוס הינו מינרל עצם טבעי שמבטיח תוצאות אסתטיות מצוינות ושמירה על תחושה טבעית בפה לאחר ההשתלה. מעבר להשתלות שיניים, הוא גם משמש הוא משמש גם לתיקון פגמים דנטליים אחרים, כמו: מילוי מכתשיות עקירה ופגמים פריודונטיים.
ביו גייד הינה ממברנת קולגן שמכסה את אזור השתל, מונעת חדירה של חיידקים לאזור במהלך ההחלמה ומסייעת לחידוש רקמת העצם. בתום תקופת ההחלמה היא נספגת באופן טבעי ולא נדרשת פרוצדורה מיוחדת להוצאתה.